Творчий звіт учителів – крок до творчості»

«Найважливіша умова успішної роботи школи, –
підкреслював В. О.Сухомлинський,
– це багате, різностороннє інтелектуальне життя педагогічного колективу, допитливість,
інтерес до нового в науці, постійне інтелектуальне зростання, удосконалення»

02 березня 2021 року у Васильківському НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8» Васильківської міської ради Київської області в рамках місячника педагогічної майстерності відбулося засідання педагогічної ради з теми: «Творчий звіт учителів – крок до творчості».
Атестація підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність учителів до поповнення свого досвіду, допомагає визначити кращих педагогів. Атестація – це підсумок професійної майстерності вчителів, демонстрація найкращих професійних умінь. Але атестація – це й свято великої, щедрої, доброї вчительської душі, свято творчості.
Таке свято було і у нашому закладі. Кожен педагог мав можливість поділитися досвідом, розповісти про успіхи, представити родзинки своєї праці, цікаві форми роботи, сучасні методи навчання. Засідання розпочалося зі знайомства з вчителями, які атестуються, вони в нестандартній формі мали презентувати себе як особистість, професіонал. Малювали свій герб, відповідали на питання «Мій колега про мене б сказав…», серед тверджень обирали те, яке відповідає їх переконанням, цінностям, якими вони керуються в житті.
О. В. Заєць та І. В. Беркета захопили колег цікавими способами читання, вправами, які використовують у навчанні дітей за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Вчителі англійської мови Паюсова Л. М., Дєрюгіна Л. П. та Зіатдінова Т. В. розповідали про те, як зацікавити учнів на уроках, використовуючи ігри на сучасних онлайн-платформах, ігрові технологій для прищеплення інтересу до вивчення іноземної мови, створенням відеоуроків для навчання за дистанційною формою. Лісовська В. А., учитель зарубіжної літератури, запропонувала цікаві завдання для роботи над текстами творів із літератури. Зацікавила присутніх розповідь учителя української мови та літератури Горбунової В. В., яка продемонструвала роботи учнів. Відпочили, зробили руханку педагоги разом з учителем фізичної культури Бессараб Р. І.. Педагог-організатор, заступник директора з навчально-виховної роботи Цупка О. М. зацікавила присутніх грою «Друкарська машинка», яка допоможе згуртувати колектив, налаштувати на роботу, захопити всіх до участі в певній діяльності.
Патруєва О. О., вчитель фізики, розповідала про особливий підхід до викладання фізики, запропонувала виконати одне із завдання. Директор школи, вчитель української мови та літератури, розповідаючи про навчання дітей української мови та літератури, про обов’язок кожного педагога вільно володіти українською мовою, культуру мовлення, правильне слововживання, запропонувала онлай-тест для педагогів «Знай і вивчай українську мову».
Заступник директора з навчально-виховної роботи Литвиненко Людмила Анатоліївна в ході педради залучала членів колективу визначити передумови ефективного уроку, його компоненти, складові, фактори та занести їх до Портфеля учителя на кожний урок; до запропонованого конверту заносили найбільші проблеми чи почуття страху у роботі з дітьми. Давали один одному поради, як краще вирішувати питання ефективного навчання.
Учителі, які атестуються отримали побажання від колег (Вправа «Рука Дружби»), показали свій інтелектуальний рівень, відповідаючи на запитання.
Засідання пройшло в дружній, доброзичливій атмосфері. Члени колективу переглянули спільне портфоліо учителів, які атестуються, відео «Атестаційний фотомарафон».

Бажаємо не тільки успішно вчити, а й не припиняючи вчитися. Вчіться ловити моменти радості, схоплюйте хвилини щастя і насолоджуйтеся всім тим, що відбувається навколо вас. Бажаємо успіхів на вчительському терені, терпіння і безмежної мудрості. Станьте для ваших учнів не просто майстром, але порадником, підтримкою, прикладом і просто другом!